Opis zabiegu

Dermapen to sprzęt służący do wykonywania mezoterapii igłowej, która ma wiele zastosowań w kosmetologii. Dzięki unikalnej technologii zabieg może być stosowany na twarz, ciało i skórę głowy, przynosząc świetne efekty ujędrniające, wygładzające i rewitalizujące. Urządzenie Dermapen zostało nagrodzone Perłą Kosmetologii w 2017 roku, co jest potwierdzeniem najwyższej jakości. Wobec tak dużego uznania zarówno ze strony klientów, jak i specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetologii nie można przejść obojętnie. Czy warto zdecydować się na kurację? Jak przebiega zabieg Dermapen i jakich dokładnie rezultatów można się spodziewać zarówno po pierwszym zabiegu jak i po wykonaniu całej serii?

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen – co to jest?

Sprzęt Dermapen wykorzystuje metodę mikronakłuwania skóry specjalną głowicą składającą się z 12 małych igieł,

Dermapen - zdjęcie zabiegu

które stworzone są z bezpiecznych dla skóry metali i nie zawierają ani niklu, ani chromu. Mezoterapia tradycyjna wykorzystuje jedną igłę, przez którą w głąb skóry wtłaczane są odżywcze substancje, natomiast w przypadku mezoterapii mikroigłowej dochodzi do rewitalizacji skóry na dwóch płaszczyznach: chemicznej i mechanicznej. Dzięki zastosowaniu tak precyzyjnych urządzeń jak Dermapen, zabieg staje się jeszcze bardziej skuteczny i bezpieczny.

STYMULACJA MECHANICZNA

Małe igły, pulsując z prędkością nawet do 1300 nakłuć na sekundę, w kontrolowany sposób uszkadzają komórki skóry i doprowadzają do ich odnowy. Dzięki temu struktura włókien kolagenowych i elastynowych zostaje odbudowana, a skóra widocznie wygładza się i ujędrnia, co można zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Mikronakłucia prowadzą także do pobudzenia mikrokrążenia, przez co uszkodzone komórki są szybciej wydalane z organizmu, a substancje czynne mogą wniknąć jeszcze głębiej!

GŁĘBOKI TRANSPORT SUBSTANCJI ODŻYWCZYCH

Przed rozpoczęciem iniekcji na dany obszar specjalista nakłada odpowiednio dobrany preparat, które igły szybkim ruchem w obręb skóry. Rodzaj użytych substancji zależy od problemu skórnego, jego stężenie natomiast jest dobierane przez kosmetologa. Zastosowanie specjalistycznych preparatów oraz a sposób ich dostarczania do najgłębszych warstw naskórka decydują o wysokiej efektywności zabiegu.
Głębokość iniekcji jest specjalnie dopasowywana do głębokości skóry, tak aby nie naruszyć zdrowych miejsc i nie uszkodzić nerwów oraz innych sąsiadujących tkanek.

Dermapen - zdjęcie zabiegu4Dermapen – wskazania do zabiegu

Urządzenie jest wykorzystywane w terapii różnych schorzeń skóry. Główne zastosowanie Dermapenu to:

  • redukcja zmarszczek;
  • usuwanie blizn potrądzikowych i pooperacyjnych;
  • rozstępy i cellulit;
  • niwelowanie problemu wiotkiej skóry;
  • terapia łysienia i poprawy kondycji włosów.

Warto przed zabiegiem udać się na darmowe konsultacje, dzięki którym każdy pacjent dowie się dokładnie, czym jest Dermapen, jak często go wykonywać i ile zabiegów potrzeba, aby uzyskać najlepszy efekt. Sprzętu nie można wykorzystać w nielicznych przypadkach. Nakłuwanie skóry jest mało inwazyjne, ale jeśli chodzi o Dermapen przeciwskazania to między innymi:

  • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze w miejscu planowanego zabiegu;
  • nowotwory skóry;
  • ciąża i okres karmienia piersią.

O wszystkie wątpliwości, jakie nasuwają się przed zabiegiem, najlepiej zapytać kosmetologa, aby niepotrzebnie nie narażać swojego zdrowia!

Dermapen – efekty, których możesz się spodziewać

 

CIAŁO

·         ujędrnienie skóry

·         wygładzenie faktury ciała i redukcja cellulitu

·         zniwelowanie widoczności rozstępów

·         likwidacja blizn różnego rodzaju

TWARZ

·         usunięcie zmarszczek

·         poprawa owalu twarzy

·         rozjaśnienie przebarwień

·         usunięcie blizn potrądzikowych

SKÓRA GŁOWY I WŁOSY

·         zahamowanie łysienia

·         odżywienie włosów i skóry głowy

·         zagęszczenie włosów

·         dogłębne nawilżenie i regeneracja

Biorrąc pod uwagę ogromne korzyści, jakie płyną z zastosowania urządzenia Dermapen, opinie są jednoznaczne – jest to jedyny zabieg, który ma tak wszechstronne zastosowanie! Odpowiednio dobrana liczba zabiegów oraz określona częstość ich wykonywania nie tylko odmłodzą skórę, ale także pozwolą cieszyć się gładkim i atrakcyjnym ciałem oraz piękną fryzurą. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety po odbyciu całej serii zabiegów zgodnie twierdzą, że Dermapen jest prawdziwą innowacją w kosmetologii.